Nowe szaty

Styczeń 30th, 2014

Posted In: I-Nex, Nowe wersje, Uncategorized

Tagi: , , , , , , , , , ,

Dokładnie wczoraj, I-Nex jak i strona domowa zmieniła logo programu, poprzednie logo istniało w programie od prawie dwóch lat. Przyszedł czas w którym jest moda na proste kolory.

Logo programu powinno być w tworzone z  zachowaniem zasady trzech kolorów, i tak też się stało.

Nowe logo jest w stylu ikon Feanza, jeden z najpopularniejszych zestawów ikon dla KDE/GNOME itp.

i-nex

W tej chwili zadaję sobie pytanie co dalej z rozwojem I-Nex. Co można wprowadzić, w miarę możliwości.

I-Nex w pewnym okresie został powiązany z modułami pisanymi w C, moduły te zwracają informacje w formacie JSON, następnie dekodowane są przez program i umieszczane w odpowiednie pola i karty.

Tak stało się z CPUID (i-nex-cpuid), GPU (i-nex-glinfo), Memory (i-nex-usage), Kernel (i-nex-uname).

Wiele pomysłów na rozwój programu zostało porzuconych ze względu na moją niekompetencję w PHP. I-Nex miał wprowadzić namiastkę CPU-Z Validate, lecz jak już wspomniałem, przez moją niekompetencję w PHP, nie jestem w stanie tego zrobić. Nie jestem także odpowiednio młody by zacząć się uczyć tego języka, mam możliwość tworzenia w zakresie mojej obecnej wiedzy.

Wracając do modułów w C, nie są one perfekcyjnym kodem, miałem zaledwie dwa dni by przekalkulować bibliotekę CPUID i na podstawie dokumentacji stworzyć program który zwraca dane w formacie JSON. W zaledwie dwa dni musiałem zapoznać się z C i napisać prawie sześć modułów w tym języku. Musiałem, nie musiałem, to hobby, które nie koniecznie musi nim pozostać.


 • Martina Neumayer

  Skoro program jest już dość dopracowany, może by tak pogadać z twórcami dystrybucji, by go zaczęli umieszczać w swych wydaniach systemów ootb? Rozpopularyzowałoby to program jako taki, a i programistyczne wsparcie ludzi związanych z danymi distrami by się znalazło.
  Tak mi na szybko przyszło do głowy 😉

  • eloaders

   W sumie, na tym etapie jest już dość dopracowany. Jednak ja wnoszę tyle zmian do kodu że z wersji na wersję trzeba zmieniać PKGBUILD czy spec. Po prostu brakuje dynamicznej dokumentacji. Pff, co ja mówię, dokumentacji niema w ogóle. Ja jakoś nie mam czasu by za nią się zabrać.

   • Martina Neumayer

    I może tu też społeczność by pomogła? 😉

    • eloaders

     Pytanie gdzie owa społeczność jest?. Jest kilka osób które pomagają, jednak pomagają w miarę swoich możliwości i czasu.

Najnowsze komentarze

Reklama

OSSPlanet

Close