Nowy wygląd.

17 lutego, 2014

Posted In: Nowe wersje, Uncategorized

Tagi: , , , ,

Ciężko było zdecydować się na zmianę wyglądu strony, poprzedni motyw był w miarę przejrzysty i prosty. Jednak z kilku względów, zdecydowałem się zmienić go, na coś bardziej uniwersalnego i przyszłościowego pod względem możliwości rozbudowy.

Prawie każda strona domowa, jakiegokolwiek linuksowego projektu, wygląda prosto i spełnia zadanie informacyjne tj. Pobierz, Dokumentacja, Zgłoś błąd. Spełnia wszystkie wymagania dotyczące projektu. Wiele z tych stron, osobiście mi się bardzo podoba, nie raz już trafiłem na stronę projektu, która po prostu wyglądała niesamowicie. Ja miałem wrażenie, ze ze swoją lekko przesadziłem, była za szeroka, za ogromna, a program I-Nex, jest przecież małą aplikacją, a strona prezentowała się w sposób taki, jak by to był ósmy cud świata.

Zdecydowałem się wybrać jeden z dostępnych motywów dla WordPressa, bazujący na Bootstrap 3.x. Strona domowa I-Nex-a, wygląda teraz tak, jak powinna, prosta ze zwykłymi kolorowymi buttonami, rozwijanym menu, oknami modalnymi oraz boksami. Wiele stron ostatnio wykorzystuje bootstrapa jak i fontawesome, jest to świetne zestawienie dla przejrzystych stron internetowych.

Idąc głębiej, strony internetowe kiedyś były tylko tekstem, z czasem zaczęły być obrabiane w style oraz grafiki. Dziś, to chyba wszystko wraca, jakby do tego, co było kiedyś. Choćby ostatnie wydanie wordpressa, które wprowadziło odświeżony panel administratora, kanciasty z ciemnymi kolorami. Nie od parady więc jest powiedzenie

„Aby pójść dalej, czasem trzeba się cofnąć”.

Strona więc zmieniła wygląd, jeszcze czeka ją wiele przeróbek oraz napisanie długo oczekiwanej dokumentacji. Zastanawiam się nadal, niestety, w jaki sposób i za pomocą czego napisać tę dokumentację. Na obecną chwilę nie zdecydowałem się jeszcze, czy będzie jako podstrona czy tez jako osobna wiki w sub katalogu domeny.

Jedynym plusem, to forum oparte na skrypcie Vanilla, także z motywem na bazie bootstrap 3. Można by wybierać wiele skryptów, ale to vanilla posiada prostą integrację z wordpressem, jak i możliwość bezpośredniego osadzenia w stronie, jako system komentarzy wyglądający prawie tak samo jak disqus. Nie korzystam jednak z tych możliwości, potrzebne było forum, lekkie forum, a vanilla, jeszcze się zobaczy czy spełnia zamierzone zadanie.

To wszystko na dziś 🙂


Najnowsze komentarze

Reklama

OSSPlanet