Cerbero 3681
Po długim okresie prac nad przeniesieniem starego wyglądu Cerbero z bootstrap 3.0.x do 3.1.1. Mogę już uznać prace za ukończone, co prawda jak zawsze brakuje jeszcze kilku zmian w kodzie aby całość prezentowała się niesamowicie. Cerbero 3681 to przede wszystkim nowy wygląd oraz naprawa znalezionych błędów.
Pod tym adresem można przyjrzeć się stronie głównej. Nawigacja została upakowana w jedno. A wita nas tzw Jumbotron z logo cerbero oraz animowanymi przyciskami facebooka, twittera oraz google+.
Z braku pomysłów odnośnie upakowania strony głównej, postanowiłem umieścić poniżej Jubotrona, cztery widgety. Gdzie pierwszy widget informuje o ilości zarejestrowanych użytkowników, drugi informuje o ilości wszystkich raportów w bazie, czyli o tym ile zostało przesłanych raportów, liczone są wszystkie raporty, także te które się dublują. Kolejny widget, już trzeci, informuje o wersji strony, jest to numer kompilacji. Jako że Cerbero nie otrzymało jeszcze statusu Stable, pierwsze dwie cyfry to zera.
Czwarty widget informuje o tym, ile w dniu bieżącym zostało przesłanych raportów.
Następnym elementem strony to kolejne widgety, tym razem trzy. Pierwszy to reklama google adsense, potem mamy formularz do przesłania raportu, nie jest on obecnie wykorzystywany, ponieważ I-Nex nie oferuje zapisu raportu do pliku. Funkcjonalność zapisu do pliku zostanie wprowadzona w przyszłych wersjach. Kolejny widget to znów reklama google adsense.
Kolejny, przedostatni już element strony to cztery panele podzielone na: O Cerbero, Wsparcie, W pełni legalne, Sponsorzy. Tłumaczenie nie powala 🙂
Znajdziemy tu informacje o tłumaczach, promotorach, linki do przyjaciół = Stron zaprzyjaźnionych z projektem.
Kolejny już element, ostatni, to stopka strony. W której znajdziemy informacje o twórcy, wersji cerbero oraz cztery przyciski do social media.
Warto jeszcze wspomnieć o opcji wyszukiwania raportów w bazie, a wyszukuje się je po nazwie modelu procesora. Wpisując Core i3, znajdziemy wszystkie raporty zawierające procesor Core i3. Wyszukiwanie działa na tę chwilę tylko dla modeli procesorów, a minimalna liczba znaków jakie musimy wpisać w pole wyszukiwania to 4 znaki. W przypadku podania mniejszej ilości znaków, strona poinformuje nas o tym.
Strona pojedynczych raportów zyskała także nowy wygląd, jak i cała strona. Okna modalne stały się lekko większe, szczególnie okno które zawiera informacje o wspieranych instrukcjach procesora. Kolejne to informacje o użytkowniku który dany raport przesłał, użytkownik jest widoczny pad warunkiem wpisania prawidłowego klucza API w I-Nex. Okno otwiera się po kliknięciu w awatar.
Elementem strony z którego najbardziej jestem zadowolony to mały user panel po kliknięciu w nazwę użytkownika w nawigacji strony. Oraz formularz rejestracji jak i logowania, gdzie tło jest animowane. Niestety tylko pod Chrome. 🙁