10 marca, 2017

Posted In: Bez kategorii, Nowe wersje

No i jak wam się podoba nowy design strony? Bazuje on na frameworku bootstrap jak i na gotowym motywie dla wordpress o nazwie DevDmBootstrap3, lecz już wiele z niego nie zostało w obecnej zmodyfikowanej wersji. Wykorzystuje on design/css od bootswatch, a dokładniej flatly. Napisałem mu wiele widgetów, jednak brakuje funkcjonalności takich jak social, udostępnianie wpisów w serwisach społecznościowych, niestety strona została także postawiona na nowo po małym ataku na stronę i kilku funkcjonalności może brakować. W każdym razie z czasem zostanie to naprawione, obecnie strona jest w fazie testu.

23 lutego, 2017

Posted In: Cerbero, I-Nex, Nowe wersje, Uncategorized

Tagi: , , , , , ,

Co dalej w 2017 roku, już dawno nie pisałem na temat I-Nex a to za sprawą ilości prac jakie mam nad tym projektem, w nowym roku rozpocząłem wprowadzanie zmian, obecnie wszystko jest w fazie tworzenia i testowania. W niedalekiej przyszłości pojawi się ponownie serwis Cerbero. Cerbero to klon serwisu validate, jest to serwis stworzony na potrzeby programu CPU-Z, informacje czym to jest znajdziecie bez problemu w sieci. Co do cerbero, na tym blogu możecie także znaleźć informacje o tym co to takiego.

Zmiany przejdzie za jakiś czas strona domowa programu, czyli ta na której czytasz ten wpis. Jedyne co mogę powiedzieć to to że będzie ona wyglądać identycznie jak cerbero. Chciałbym wam także przedstawić zajawkę nowego interfejsu I-Nex ? (więcej…)

4 stycznia, 2017

Posted In: Bez kategorii, Uncategorized

Czy znacie program decode-dimms z pakietu i2c-tools?, czy wiecie do czego on służy?. Idąc po nazwie domyślicie się że chodzi tu o pamięci ram. A mianowicie służy on do wyświetlenia informacji o SPD, czyli o taktowaniu pamięci ram oraz opóźnieniach, dowiemy się też kto jest producentem naszych pamięci. Wszystko wydaje się piękne, jednak jest dość duży problem. Decode-dimms rzeczywiście pokaże nam informacje, ale nie są to informacje o aktualnych wartościach pamięci ram, nie pokaże też aktualnego taktowania ani opóźnień, pokaże jedynie informacje o tym co producent dał w standardzie, czyli odczyta jedynie zawartość pamięci EEPROM w naszych kościach. Tak jak program CPU-Z ma odpowiednią zakładkę z informacjami o SPD, tak też ja to planowałem wprowadzić, namiastka kodu rzeczywiście się pojawiła w I-Nex [1][2], ale tak jak wyżej wam powiedziałem, nie pokaże nam aktualnych wartości. Od kilku lat program decode-dimms z pakietu i2c-tools nie jest już rozwijany, nie pokaże też informacji dla pamięci DDR4. Teraz powstaje zasadnicze pytanie, czy warto to rozwinąć w I-Nex? Jeśli i tak będzie nam pokazywać nieprawidłowe informacje. Aczkolwiek myślę że fajnie jednak było by wprowadzić coś co chociaż pokaże nam informacje o tym kto jest producentem pamięci, z drugiej strony nie lepiej poświęcić ten czas na całą resztę? Co wy o tym myślicie, proszę was o komentarze odnośnie tej sprawy.

24 grudnia, 2016

Posted In: Cerbero, I-Nex, Uncategorized, Validate

Tagi: , , , ,

Pragnę wszystkim użytkownikom I-Nex, życzyć wszystkiego dobrego. Chce także powiadomić was iż projekt I-Nex jakiś czas temu otrzymał serwer VPS od ossplanet.net na cele reaktywacji projektu Cerbero. Po 2 latach wznowiłem więc prace nad serwisem, jednak zmuszony niestety jestem cały skrypt pisać od nowa, także powinien pojawić się on w sieci dopiero w nowy rok 2017.

Więcej o planach w stosunku do Cerbero napiszę po świętach.

 

I would like to inform, that the project I-Nex some time ago received a VPS server from ossplanet.net, for the purpose of reactivating the project Cerbero. After 2 years, so I resumed work on the service, but unfortunately I am forced to write the entire script from scratch, should also appear on the network until the new year 2017.

More about the plans in relation to Cerbero write after Christmas.

10 listopada, 2016

Posted In: I-Nex, Nowe wersje, Uncategorized

Tagi: , , , , , ,

Czy znacie program decode-dimms z pakietu i2c-tools?, czy wiecie do czego on służy?. Idąc po nazwie domyślicie się że chodzi tu o pamięci ram. A mianowicie służy on do wyświetlenia informacji o SPD, czyli o taktowaniu pamięci ram oraz opóźnieniach, dowiemy się też kto jest producentem naszych pamięci. Wszystko wydaje się piękne, jednak jest dość duży problem. Decode-dimms rzeczywiście pokaże nam informacje, ale nie są to informacje o aktualnych wartościach pamięci ram, nie pokaże też aktualnego taktowania ani opóźnień, pokaże jedynie informacje o tym co producent dał w standardzie, czyli odczyta jedynie zawartość pamięci EEPROM w naszych kościach.

Tak jak program CPU-Z ma odpowiednią zakładkę z informacjami o SPD, tak też ja to planowałem wprowadzić, namiastka kodu rzeczywiście się pojawiła w I-Nex [1][2], ale tak jak wyżej wam powiedziałem, nie pokaże nam aktualnych wartości.

Od kilku lat program decode-dimms z pakietu i2c-tools nie jest już rozwijany, nie pokaże też informacji dla pamięci DDR4.

Teraz powstaje zasadnicze pytanie, czy warto to rozwinąć w I-Nex? Jeśli i tak będzie nam pokazywać nieprawidłowe informacje.

Aczkolwiek myślę że fajnie jednak było by wprowadzić coś co chociaż pokaże nam informacje o tym kto jest producentem pamięci, z drugiej strony nie lepiej poświęcić ten czas na całą resztę? Co wy o tym myślicie, proszę was o komentarze odnośnie tej sprawy.

8 listopada, 2016

Posted In: I-Nex, Uncategorized

Tagi: , ,

Najnowsze buildy I-Nex pojawiły się już bez zewnętrznego programu i-nex-cpuid. Nie można już więc używać konsolowego narzędzia do wydobywania informacji o CPU. Od teraz wszystko odbywa się w GUI.

i-nex-cpuid był programem który i-nex wykonywał podczas startu, zwracał on dane w formacie JSON, przez co I-Nex mógł w bardzo prosty sposób je sformatować i pokazać w karcie CPUID.

i-nex-cpuid używał biblioteki libcpuid, został stworzony na potrzeby wykonania instrukcji CPUID. Użycie tej biblioteki bezpośrednio w języku gambas było dość problematyczne, jednak obecna dokumentacja i pomoc uzyskana na włoskim forum rozwiązała sprawę użycia tej biblioteki w języku Gambas.

12 października, 2016

Posted In: I-Nex, Nowe wersje, Uncategorized

Tagi: , , ,

Po dwóch latach prac nad I-Nex z kilkoma przerwami, w końcu nadszedł czas by wydać nową wersję. Długo zastanawiałem się nad tym aby to zrobić, i dziś to robię. Nowa wersja przynosi dość dużo zmian, nie sposób mi wymienić je wszystkie, tworząc changelog bazuję na commitach z gita, zawsze dość drastycznie je zawężam do tych najważniejszych. Co prawda w tym wydaniu musimy obejść się bez Cerbero, niestety brak jest na razie środków na utrzymanie serwera, a i samo Cerbero wymaga przepisania, jak na razie nie mam na to czasu. Zastanawiałem się też czy kiedyś będzie kres, w którym I-Nex nie będzie w stanie już więcej wydobyć informacji, jednak jest wręcz przeciwnie, jest jeszcze ogrom pracy nad tym aby stworzyć z I-Nex najbogatsze centrum wiedzy o sprzęcie. Nad przygotowaniem tej wersji pomagało mi kilka osób którym serdecznie dziękuję, a są to:

Fademindalphastar868shirishag75

Dziękuję także panu Veselin Georgiev autorowi projektu libcpuid

  • Change: Zmieniono wielkość i pozycje tekstu w karcie CPUID.
  • Fix: Naprawione wykrywanie pamięci L3 oraz Clock by ic.
  • Experimental: Wykrywanie modułów odpowiedzialnych za EEPROM dla pamięci DDR2,3,4.
    przełącznik –smbus
  • Remove: Usunięte GUI dla DF, UDISKS.
  • Experimental: SPD Decode, JEDEC DDR2,3,4.
  • Change: Dynamiczne wykrywanie obsługiwanych serwisów przez pastebinit.
  • Add: i5 4210-U.
  • Add: Centos LOGO.
  • Fix: i-nex-lspci.
  • Add: Celeron T3000.
  • Add: Wsparcie dla blk-mq.
  • Update: Settings class module.
  • Fix: Memory tab.
  • New: GPU Images .
  • Change: Memory UI.
  • New: GPU Logos For VM.
  • Add: Update to i7.json for Haswell, Broadwell and Skylake.
  • Add: KDE Neon support LOGO etc..
  • Remove: Remove i-nex-cpusage. Add MCPUSAGE.module. Convert from C to Gambas lang.
  • Fix: Odświerzanie cpu Mhz.
  • Fix: Better list of ASOUND_INPUT_LIST.
  • Add: Add Intel i5-6600K and i5-6600.
  • Remove: Delete Validate button.
  • Fix: copyright file should not be compressed.
  • Fix: udev rules should be under /lib/udev/rules.d..
  • Fix: Repeating output from thermal_zone.module.
  • Fix: uses python script but no dependency on python2 or python3 declared ?.
  • Fix: package-contains-timestamped-gzip.
  • Fix: files which are not an executable or a script shouldn’t have write permissions.
  • Update: Atom Database.
  • Fix: need to add one more manpage i-nex-dimms.
  • Fix: dependencies don’t tell about gambas3-gb-desktop-x11.
  • Fix: update build depends in debian/control.
  • Add: Linux Mint Mate Sticker.
  • Fix: Not found battery PACKARD BELL BV EasyNote_SJ51.

 

18 września, 2016

Posted In: I-Nex, Uncategorized

Tagi: ,

Odwieczny problem z taktowaniem procesora na maszynach z cpufreq mogę uznać za naprawiony. Nigdy specjalnie nie przykładałem temu uwagi, mimo zgłoszeń aby wprowadzić dynamiczne wyświetlanie taktowania procesora. I od kilku dni mamy ową funkcję wprowadzoną do I-Nex. Od teraz I-Nex co jakiś czas (sekundę) odświeża informacje z jaką prędkością działa dany rdzeń procesora. Na samym dole głównej karty CPU znajduje się ComboBox, czyli możliwość wybrania dla którego rdzenia program ma pokazać informacje, jeśli wybierzemy cpu0, pokaże informacje dla pierwszego rdzenia (analogicznie także cpu1, cpu2, cpu3 ….) , czyli jego obecne taktowanie które oczywiście od teraz jest odświeżane oraz jego obciążenie które przepisałem na nowo jakiś czas temu.

7 września, 2016

Posted In: I-Nex, Nowe wersje, Uncategorized

Tagi: , ,

Wczoraj pracowałem nad przepisaniem z C na gambas funkcji odpowiedzialnej za obliczanie zużycia procesora, dziś dałem więc commit z finalnymi zmianami. Poprzednio I-Nex wraz ze startem uruchamiał także osobny program w tle. Od dziś już tego nie robi, wszystko zostało wprowadzone bezpośrednio do kodu programu przez co pozbyłem się niepotrzebnych zależności a zarazem zmniejszył się rozmiar pakietu instalacyjnego.

Od dłuższego czasu także poszukiwałem rozwiązania problemu z gbx3: warning: 4 allocation(s) non freed. Po przeprowadzeniu testów w obecnej wersji, błąd w niewytłumaczony sposób zniknął. Idąc drogą dedukcji, to właśnie i-nex-cpusage powodował ten błąd.

Prócz zmian wyżej opisanych, dodałem także brakujące informacje na karcie Memory.

09072016074858692 09072016074910811

Najnowsze komentarze

Reklama

OSSPlanet